Представа „Contra Mundum“, у продукцији Центра за културу Тиват, биће изведена 29. априла у Културном центру Бар, док ће 30. априла бити приказана у Херцег Новом у оквиру фестивала ХАПС.
Представа је инспирисана аутобиографијом „Тајни живот Салвадора Далија“, а режију и концепт потписује Велјко Мићуновић, драматургију Слободан Обрадовић, музику Невена Глушица, сценографију Свен и Ивана Јонке, док је костимографкиња Марија Марковић Милојев.
„Његова ексцентрична појава и шокантни ставови у јавности изазивали су подијељена мишљења, али су га и прославили… Салвадор Дали. Геније или шарлатан? Пророчка слика савременог свијета или пука диверзија сваког правила, поретка, идеологије…? ‘Contra Mundum’ није представа по биографији великог умјетника, већ игра са загонетком о умјетности живота на овом свијету. То је вулкан идеја који се претаче у позориште – снажно, потенто, сценски и драмски изражајно, сликовито и метафорично. У времену у којем се губи оригиналност и индивидуалност, у свијету рециклаже идеја и културе неутралности, представа отвара питање шта смо изгубили и шта још увијек можемо препознати у себи“, истиче редитељ Велјко Мићуновић.
Главну улогу игра Озрен Грабарић, уз музичаре Аљошу Закића (труба), Ђорђа Кујунџића (саксофон), Косту Вукашиновића (тромбон), Ању Риђешић (клавир), Марка Ћурчића (контрабас) и Немању Тасића (бубањ).
Представа је до сада, на три фестивалска учешћа, освојила укупно дванаест награда.